https://www.rybsvaz.cz/beta/index.php?page=test_rybarskych_znalosti&lang=cz&web_menu_id=35

Shrnutí oslav 100let výročí založení MO Příbram

11.06.2023

V sobotu 10. 6. 2023 proběhla oslava 100 let od založení místní rybářské organizace v Příbrami.

Veškeré dění se odehrávalo v okolí Hořejší Obory za podpory partnerů akce, města Příbram a ČRS SÚS, ale také sponzorů naší organizace.

Svou návštěvou nás poctil předseda ČRS p. Karel Mach, který předvedl všem své dovednosti na stanovišti RT (rybolovná technika) a obstál na výbornou. Dále se akce účastnil místostarosta města Příbram p. Vladimír Karpíšek a v neposlední řadě několik zástupců nedalekých místních organizací.

Celý den byl v relaxačně – soupeřivém, ale přátelském duchu. Pro nejmenší návštěvníky byl připraven skákací hrad, malování na obličej, lovecký trenažér, projížďky na lodičkách, vodnický stánek plný her a rébusů. Starší si mohli vyzkoušet jednotlivé metody lovu (plavaná, položená nebo lov na umělou mušku). Mysleli jsem také na dlouhodobé členy organizace, proto jsme vytvořili malou expozici historických, ale i současných fotografii věnovanou činnosti organizace. Ani jsme netušili, že fotografie z výlovů, výročních schůzí, dětských táborů, dětského kroužku nebo úspěchy LRU – muška, vykouzlí úsměv pamětníkům a náhodným kolemjdoucím. Nezapomněli jsem ani na dobré jídlo a pití, které bylo podkresleno příjemnou hudbou.

Mockrát děkujeme všem pořadatelům, partnerům a sponzorům akce. Poděkováním pro nás byla účast a úsměv každého návštěvníka.

Těšíme se na další setkání s Vámi.