Aktuality

ČLENSKÁ SCHŮZE 

Vážení členové, zveme Vás na členskou schůzi MO ČRS PŘÍBRAM, která se koná ve čtvrtek 23.9.2021 od 17:00 v restauraci u Pletánků v Příbrami. 

těšíme se na Vaší účast, výbor MO Příbram.

  

Rybářský tábor 2021

Jak je již tradicí v tomto termínu 31.7. až 14.8.pořádá naše MO rybářský tábor na Loužku UN Orlík, pod vedením manželů Doležalových. Tábor je pro 50 dětí, oddíly jsou po 12 a 13 dětech  

úklid vysokopeckého rybníka

Dne 25.5. proběhl plánovaný úklid na revíru 411 060 Vysokopecký (Pecovák). Sešlo se nás 9 dospělých a 3 děti, slabší účast byla způsobena tím, že úklid proběhl v týdnu. Sebralo se z vypuštěného rybníku neuvěřitelných 27 pneumatik(většina uprostřed rybníku), neuvěřitelné množství plechovek od nápojů, PETky, rozbité sklo a igelitové pytlíky od čehokoliv. Část odpadků je od rybářů, druhá část od koupajících(okolo a pod molem), ale ty pneumatiky.... přerazil bych dotyčného....Děkuji všem kdo přišel a pomohl, hlavně dětem z našeho rybářského kroužku.

PRO INFORMACI ČLENŮM ČRS MO PŘÍBRAM O NÁBOROVÉ AKCI JEDNOHO Z ČLENŮ ČRS MO BOHUTÍN-------------------------------------------------------------------------TOHLE JSOU SLOVA PŘEDSEDY ČRS MO BOHUTÍN, která zveřejnil nedávno na FB: od vzniku organizace Rybáři MO Bohutín se odvedl obrovský kus práce a jsem velice rád a vděčný, že mám kolem sebe lidi, kteří to dělají srdcem nedělají nic pro peníze A TOHLE JE REALITA:   O NÁBOROVÉ AKCI JEDNOHO Z ČLENŮ ČRS MO BOHUTÍN------------  - Lživé informace šíří ve firmě Kovohutě a.s. jednotlivec (jméno dotyčného známe, ale záměrně neuvádíme) typu:- MO Příbram dluží ,,pražákům,, obrovské peníze, tak jim ,,pražáci,, zabavují revíry. Už jim vzali Drásov a teď jim museli kvůli velkému dluhu sebrat i Pecovák a Příbram už má jen Horní a Dolní Oboru- všechno vede Doležal a Doležalová a celý výbor v čele s Hadravou si hrabou do vlastní kapsy a tunelují organizaci- Poláček za 4 piva podepíše cokoliv- kde jsou potřeba 3 podpisy, tak si to podepisují sami- A proto je na všechny jmenované podáno trestní oznámení.- Na otázku kdo trestní oznámení podal, dotyčný nedokáže odpovědět. Takto probíhá nábor v Kovohutích průběžně od srpna 2020. Všechny tyto skutečnosti jsou lži a rádi všem členům na dotazy rádi odpovíme.

Jaroslav Hadrava - předseda 

Marek Cihelka - jednatel 

Petr Poláček - místopředseda 

V Příbrami 3.1.2021.

Všem členům ČRS MO PŘÍBRAM

rádi bychom vám touto cestou poskytli opět několik informací a vysvětlení stávajícího stavu, abyste byli informováni:

- ČRS MO Příbram jako organizace má nyní přes 1200 členů a v žádném případě nehodlá ukončit svoji činnost a pokud to někdo tuto lživou informaci rozšiřuje budou následovat právní kroky a podstoupení takovýchto lží orgánům činným v trestním řízení,

- Povolenky ÚSM Praha, které jste zvyklí v kanceláři kupovat, můžete tak činit i pro rok 2021

- Rybník Pecovák je stále v pronájmu ČRS MO PŘÍBRAM z.s., nic jsme neprodali, ani jsme nemohli, protože rybník máme ,,pouze,, v pronájmu(i po dobu rekonstrukce), takže smlouva trvá nadále.

Po skončení rekonstrukce, které má trvat 18měsíců, bude opět zarybněn dle zarybňovacího plánu ČRS SÚS z.s.

- konání mimořádné členské schůze se bohužel nepodařilo uskutečnit z důvodu vládních opatření spojených s covidem,

- dne 28.7.2020 se podařilo dohodnout a smlouvu o pronájmu bytových prostor s pí.Kristinou Jurdákovou podepsat

- podařilo se nám získat nový sportovní revír od obce Lhota u Příbramě, je to známý rybník Václav(411 982), veškeré informace najdete v popisu revíru(III. díl povolenky) využívat ho můžete od 1.1. 2021

- na získání dalších nových revírů i nadále intenzivně pracujeme

- na poslední členské schůzi jsme slíbili zeštíhlení výboru. I na tomto bodu jsme zapracovali a k dnešnímu dni byl zeštíhlen na 11 členů z původních 15-ti,

- v areálu byly vyměněny zámky ve společných prostorách, tím byl zamezen nekontrolovaný pohyb po areálu,

- byly nainstalován velmi kvalitní kamerový systém členem MO za cenu materiálu

- prostory v suterénu RD, které byly v hodně špatném stavu, byly vyklizeny a byly opraveny omítky a vymalováno,

- z jedné místnosti vznikla krásná klubovna pro děti a jejich kroužek, které si ho zaslouží, která může sloužit i Vám, pokud budete chtít, další prostory jsou určeny pro lovící četu, a techniku

- všemi uvedenými kroky a opatřeními se podařilo ušetřit přes 100.000,-Kč i přes to že jsme museli investovat do areálu nemalé prostředky,

- Kancelář - kancelář je tu pro Vás, nejen pro výdej povolenek ale i pro jakékoliv vaše dotazy a připomínky. Nesmíme opomenout ani velice dobrou dostupnost. Což v

jiných organizacích není úplně samozřejmostí. I když jak jistě všichni víte a spousta z vás již využila, kancelář je otevřená i mimo úřední hodiny po telefonické dohodě. Součástí výdeje povolenek v roce 2021 je možnost platit kartou -reagovali jsme tak na vaše požadavky na bezhotovostní platbu.

- Rybník Pecovák - (411 060) dne 14.11. 2020 proběhl výlov, bohužel bez přítomnosti veřejnosti. I kdyby nebyl nouzový stav, tak by to možné nebylo, v této době již byla celá hráz v režimu staveniště a vstup na staveniště je bohužel zakázán, výlov provedla zcela profesionálně ČRS MO Rožmitál pod Třemšínem, naše organizace měla za úkol technické zabezpečení. Výlov proběhl zcela bez problémů, o tom svědčí poděkování předsedy ČRS SÚS Dušana Hýbnera všem kdo se na výlovu podílel.

OPAKOVÁNÍ JE MATKA MOUDROSTI

- Povolenky - pokud budete mít zakoupenou územní povolenku ÚSMP (krajskou) můžete chytat na vodách ÚSMP, ta však neplatí na žádnou vodu SÚS, Příbram, Rožmitál pod Třemšínem, Březnice, Kozárovice, Hořovice, Jince a jejich okolí, tady všude jsou revíry, kde můžete lovit na územní (krajskou) povolenku, to samozřejmě není problém rybářů, kteří si kupují celosvazovou povolenku.

- Revíry - rybník Václav(411 982) Lhota u Příbramě, Stržený (411 984) Milín, Drozďák (411 060) Vysoká Pec, Kamýk (411 503), Nový (411 061) Jince, Mastník1(411 062), Jelito (411 994), Skalice 3 (411 083), Sklalice 4 (411 084), Sázka (411 136)Březnice, Kozárovické nádrže (411 108), Červený potok 3(Záskalská nádrž 411 014) Litavka 2 (411 059), není to málo revírů, kam můžete s územní (krajskou) povolenkou ve středočeském kraji.

V Příbrami 1.1. 2021

Marek Cihelka - jednatel

Jaroslav Hadrava - předseda

Petr Poláček - místopředseda


Otevírací doba od 4.1. 2021

Po: 8:00 - 13:30

Út: 8:00 - 13:30 ( po tel. dohodě)

Stř: 14:00 - 18:00

Čt: 8:00 - 13:30 ( po tel. dohodě)

: 8:00 - 13:30 ( po tel. dohodě)

So: zavřeno

Ne: Zavřeno

Z důvodu ochrany majetku ČRS, z.s., MO Příbram byly v areálu nainstalovány bezpečnostní kamery a prostor je monitorován.

V kanceláři ČRS, z.s., MO Příbram byl nainstalován platební terminál a lze platit bezhotovostně.

Od 28.09.2020 se chystá vypouštění Vysokopeckého rybníka v Bohutíně z důvodu následné rekonstrukce hráze. Celou situaci výrazně komplikuje skutečnost, že v nádrži a přilehlých partiích Litavky již dlouhodobě registrujeme populaci nepůvodního invazního druhu raka - raka pruhovaného. V daném případě se jedná navíc o populaci prokazatelně nakaženou onemocněním, smrtelným pro naše původní druhy raků - tzv. račím morem. V roce 2011 díky tomu již vyhynula početná populace raka říčního v místním lesoparku.

Protože bývá zvykem, že pokud se při vypouštění nádrže objeví raci, jsou veřejností často živelně zachraňováni a roznášeni po širokém okolí, je třeba na tomto místě důrazně upozornit na skutečnost, že v případě Vysokopeckého rybníka by to znamenalo zavlečení račího moru na všechny lokality, kam by k přenosu došlo a s tím spojenou katastrofu pro původní druhy raků, které se v okolních tocích stále vyskytují (račí mor je pro ně v podstatě 100 % letální). Stejně, jako se samotnými raky, lze račí mor na jiné lokality zavléci i např. na holinkách či rybářském vybavení či s rybami a jinými vodními živočichy.

Z tohoto důvodu je třeba důsledně dodržovat zákaz vstupu do prostoru nádrže při jejím vypouštění i po celou dobu stavby a zákaz přenosu jakýchkoliv vodních živočichů z Vysokopeckého rybníka na jiné lokality. Celá situace je pod kontrolou odborného biologického dozoru stavby, který zajistí např. záchranu populace místní populace zvláště chráněné škeble rybničné (odlov a přenos na lokality, kde se račí mor již stejně vyskytuje).

Rádi bychom touto cestou požádali sportovní rybáře jak o dodržování potřebných opatření tak pokud možno o součinnost ve formě šíření této důležité informace ve svém okolí.

Mgr. David Fischer

biologický dozor stavby