Aktuality

O pohár předsedy ČRS MO PŘÍBRAM- Stržený

Sem vložte podnadpis

Závod O pohár předsedy ČRS MO PŘÍBRAM je minulostí. Poděkování patří všem kteří pomáhali. Josef Ovsík a jeho rodině za občerstvení. Závodníkům za hladký průběh a nesmím zapomenout na ČRS SÚS za propůjčení revíru, děkujeme. Doufám, že se brzy uvidíme Snad na dalších závodech. Gratulace všem, kteří vydrželi až do finále, vítr, déšť, prostě parádní počasí  

Termíny přezkoušení v roce 2021 pátky od 15:30

11.6.2021

9.7. 2021

6.8. 2021

3.9. 2021

úklid vysokopeckého rybníka

Dne 25.5. proběhl plánovaný úklid na revíru 411 060 Vysokopecký (Pecovák). Sešlo se nás 9 dospělých a 3 děti, slabší účast byla způsobena tím, že úklid proběhl v týdnu. Sebralo se z vypuštěného rybníku neuvěřitelných 27 pneumatik(většina uprostřed rybníku), neuvěřitelné množství plechovek od nápojů, PETky, rozbité sklo a igelitové pytlíky od čehokoliv. Část odpadků je od rybářů, druhá část od koupajících(okolo a pod molem), ale ty pneumatiky.... přerazil bych dotyčného....Děkuji všem kdo přišel a pomohl, hlavně dětem z našeho rybářského kroužku.


Rybářské závody ,,O pohár předsedy ČRS z.s. MO PŘÍBRAM,,

VÁŽENÍ PŘÁTELÉ, OMLOUVÁME SE, ALE NAŘÍZENÍ VLÁDY NÁM DOPOSUD NEUMOŽŇUJE TYTO ZÁVODY USKUTEČNIT. NÁHRADNÍ TERMÍN ZÁVODU JE 12. ČERVNA 2021, POKUD BY DOŠLO KE ZVRATU V NAŘÍZENÍ VLÁDY ZÁVODY USKUTĚČNÍME V PŮVODNÍM TERMÍNU DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ

revír 411 984 STRŽENÝ 1.5. 2021

PRO INFORMACI ČLENŮM ČRS MO PŘÍBRAM O NÁBOROVÉ AKCI JEDNOHO Z ČLENŮ ČRS MO BOHUTÍN-------------------------------------------------------------------------TOHLE JSOU SLOVA PŘEDSEDY ČRS MO BOHUTÍN, která zveřejnil nedávno na FB: od vzniku organizace Rybáři MO Bohutín se odvedl obrovský kus práce a jsem velice rád a vděčný, že mám kolem sebe lidi, kteří to dělají srdcem nedělají nic pro peníze A TOHLE JE REALITA:   O NÁBOROVÉ AKCI JEDNOHO Z ČLENŮ ČRS MO BOHUTÍN------------  - Lživé informace šíří ve firmě Kovohutě a.s. jednotlivec (jméno dotyčného známe, ale záměrně neuvádíme) typu:- MO Příbram dluží ,,pražákům,, obrovské peníze, tak jim ,,pražáci,, zabavují revíry. Už jim vzali Drásov a teď jim museli kvůli velkému dluhu sebrat i Pecovák a Příbram už má jen Horní a Dolní Oboru- všechno vede Doležal a Doležalová a celý výbor v čele s Hadravou si hrabou do vlastní kapsy a tunelují organizaci- Poláček za 4 piva podepíše cokoliv- kde jsou potřeba 3 podpisy, tak si to podepisují sami- A proto je na všechny jmenované podáno trestní oznámení.- Na otázku kdo trestní oznámení podal, dotyčný nedokáže odpovědět. Takto probíhá nábor v Kovohutích průběžně od srpna 2020. Všechny tyto skutečnosti jsou lži a rádi všem členům na dotazy rádi odpovíme.

Jaroslav Hadrava - předseda 

Marek Cihelka - jednatel 

Petr Poláček - místopředseda 

V Příbrami 3.1.2021.

Všem členům ČRS MO PŘÍBRAM

rádi bychom vám touto cestou poskytli opět několik informací a vysvětlení stávajícího stavu, abyste byli informováni:

- ČRS MO Příbram jako organizace má nyní přes 1200 členů a v žádném případě nehodlá ukončit svoji činnost a pokud to někdo tuto lživou informaci rozšiřuje budou následovat právní kroky a podstoupení takovýchto lží orgánům činným v trestním řízení,

- Povolenky ÚSM Praha, které jste zvyklí v kanceláři kupovat, můžete tak činit i pro rok 2021

- Rybník Pecovák je stále v pronájmu ČRS MO PŘÍBRAM z.s., nic jsme neprodali, ani jsme nemohli, protože rybník máme ,,pouze,, v pronájmu(i po dobu rekonstrukce), takže smlouva trvá nadále.

Po skončení rekonstrukce, které má trvat 18měsíců, bude opět zarybněn dle zarybňovacího plánu ČRS SÚS z.s.

- konání mimořádné členské schůze se bohužel nepodařilo uskutečnit z důvodu vládních opatření spojených s covidem,

- dne 28.7.2020 se podařilo dohodnout a smlouvu o pronájmu bytových prostor s pí.Kristinou Jurdákovou podepsat

- podařilo se nám získat nový sportovní revír od obce Lhota u Příbramě, je to známý rybník Václav(411 982), veškeré informace najdete v popisu revíru(III. díl povolenky) využívat ho můžete od 1.1. 2021

- na získání dalších nových revírů i nadále intenzivně pracujeme

- na poslední členské schůzi jsme slíbili zeštíhlení výboru. I na tomto bodu jsme zapracovali a k dnešnímu dni byl zeštíhlen na 11 členů z původních 15-ti,

- v areálu byly vyměněny zámky ve společných prostorách, tím byl zamezen nekontrolovaný pohyb po areálu,

- byly nainstalován velmi kvalitní kamerový systém členem MO za cenu materiálu

- prostory v suterénu RD, které byly v hodně špatném stavu, byly vyklizeny a byly opraveny omítky a vymalováno,

- z jedné místnosti vznikla krásná klubovna pro děti a jejich kroužek, které si ho zaslouží, která může sloužit i Vám, pokud budete chtít, další prostory jsou určeny pro lovící četu, a techniku

- všemi uvedenými kroky a opatřeními se podařilo ušetřit přes 100.000,-Kč i přes to že jsme museli investovat do areálu nemalé prostředky,

- Kancelář - kancelář je tu pro Vás, nejen pro výdej povolenek ale i pro jakékoliv vaše dotazy a připomínky. Nesmíme opomenout ani velice dobrou dostupnost. Což v

jiných organizacích není úplně samozřejmostí. I když jak jistě všichni víte a spousta z vás již využila, kancelář je otevřená i mimo úřední hodiny po telefonické dohodě. Součástí výdeje povolenek v roce 2021 je možnost platit kartou -reagovali jsme tak na vaše požadavky na bezhotovostní platbu.

- Rybník Pecovák - (411 060) dne 14.11. 2020 proběhl výlov, bohužel bez přítomnosti veřejnosti. I kdyby nebyl nouzový stav, tak by to možné nebylo, v této době již byla celá hráz v režimu staveniště a vstup na staveniště je bohužel zakázán, výlov provedla zcela profesionálně ČRS MO Rožmitál pod Třemšínem, naše organizace měla za úkol technické zabezpečení. Výlov proběhl zcela bez problémů, o tom svědčí poděkování předsedy ČRS SÚS Dušana Hýbnera všem kdo se na výlovu podílel.

OPAKOVÁNÍ JE MATKA MOUDROSTI

- Povolenky - pokud budete mít zakoupenou územní povolenku ÚSMP (krajskou) můžete chytat na vodách ÚSMP, ta však neplatí na žádnou vodu SÚS, Příbram, Rožmitál pod Třemšínem, Březnice, Kozárovice, Hořovice, Jince a jejich okolí, tady všude jsou revíry, kde můžete lovit na územní (krajskou) povolenku, to samozřejmě není problém rybářů, kteří si kupují celosvazovou povolenku.

- Revíry - rybník Václav(411 982) Lhota u Příbramě, Stržený (411 984) Milín, Drozďák (411 060) Vysoká Pec, Kamýk (411 503), Nový (411 061) Jince, Mastník1(411 062), Jelito (411 994), Skalice 3 (411 083), Sklalice 4 (411 084), Sázka (411 136)Březnice, Kozárovické nádrže (411 108), Červený potok 3(Záskalská nádrž 411 014) Litavka 2 (411 059), není to málo revírů, kam můžete s územní (krajskou) povolenkou ve středočeském kraji.

V Příbrami 1.1. 2021

Marek Cihelka - jednatel

Jaroslav Hadrava - předseda

Petr Poláček - místopředseda


Otevírací doba od 4.1. 2021

Po: 8:00 - 13:30

Út: 8:00 - 13:30 ( po tel. dohodě)

Stř: 14:00 - 18:00

Čt: 8:00 - 13:30 ( po tel. dohodě)

: 8:00 - 13:30 ( po tel. dohodě)

So: zavřeno

Ne: Zavřeno

Z důvodu ochrany majetku ČRS, z.s., MO Příbram byly v areálu nainstalovány bezpečnostní kamery a prostor je monitorován.

V kanceláři ČRS, z.s., MO Příbram byl nainstalován platební terminál a lze platit bezhotovostně.

Od 28.09.2020 se chystá vypouštění Vysokopeckého rybníka v Bohutíně z důvodu následné rekonstrukce hráze. Celou situaci výrazně komplikuje skutečnost, že v nádrži a přilehlých partiích Litavky již dlouhodobě registrujeme populaci nepůvodního invazního druhu raka - raka pruhovaného. V daném případě se jedná navíc o populaci prokazatelně nakaženou onemocněním, smrtelným pro naše původní druhy raků - tzv. račím morem. V roce 2011 díky tomu již vyhynula početná populace raka říčního v místním lesoparku.

Protože bývá zvykem, že pokud se při vypouštění nádrže objeví raci, jsou veřejností často živelně zachraňováni a roznášeni po širokém okolí, je třeba na tomto místě důrazně upozornit na skutečnost, že v případě Vysokopeckého rybníka by to znamenalo zavlečení račího moru na všechny lokality, kam by k přenosu došlo a s tím spojenou katastrofu pro původní druhy raků, které se v okolních tocích stále vyskytují (račí mor je pro ně v podstatě 100 % letální). Stejně, jako se samotnými raky, lze račí mor na jiné lokality zavléci i např. na holinkách či rybářském vybavení či s rybami a jinými vodními živočichy.

Z tohoto důvodu je třeba důsledně dodržovat zákaz vstupu do prostoru nádrže při jejím vypouštění i po celou dobu stavby a zákaz přenosu jakýchkoliv vodních živočichů z Vysokopeckého rybníka na jiné lokality. Celá situace je pod kontrolou odborného biologického dozoru stavby, který zajistí např. záchranu populace místní populace zvláště chráněné škeble rybničné (odlov a přenos na lokality, kde se račí mor již stejně vyskytuje).

Rádi bychom touto cestou požádali sportovní rybáře jak o dodržování potřebných opatření tak pokud možno o součinnost ve formě šíření této důležité informace ve svém okolí.

Mgr. David Fischer

biologický dozor stavby