Aktuality

Dne 11.5. jsme do naší pstruhové Litavky vysadili 50kg pstruhů duhových o průměrné váze 0,5kg.

Vysazování pstruhů potočních a plůdku do litavky 13.4 

Vysazování pstruhů duhových do litavky 12.4


Prořezávání "pecováku" a úklid větví

 Informace k zamezení šíření onemocnění račího moru 

Video z rybolovné techniky ke stažení ZDE

Úklid Horní a Dolní Obory 3.4. 2022

Čištění Vysokopeckého rybníka ze dne 26.3. 2022

Fotogalerie

Jarní úklid na rybníku "Václav" ve Lhotě. 

Dne 26.3. 2022 od 8,00h se koná brigáda na prořezávku a úklid břehů na rybníku Pecovák.Účast prosím hlašte na tel.607 279 106 nebo 724 018 501

Závody v RT v Příbrami 

Dne 6.3. jsme ve sportovní hale města Příbram uspořádali závody v RT (skish a aremberg) přihlášeno bylo víc jak 50 dětí, nakonec bylo zapsáno ve startovní listině 40 dětí z Příbrami, Rožmitálu pod Třemšínem, Sedlčan, Mladé Boleslavi a Hořovic. Samostatná soutěž (skish) probíhala na šest a arenberg na tři terče. Děti byly rozděleny do šesti kategorií - mladší žáci a žákyně, starší žáci a žákyně, začátečníci a junioři. Rozdáno bylo šest sad pohárů pro první tři z každé kategoie. Ceny do závodu pro všechny děti věnoval Infinity Baits Petr Pudil .Poděkování patří všem vedoucím, že si udělali čas a obětovali neděli, stálo to za to. Děti bojovaly velmi statečně. Ceny předal starosta Příbrami Jan Konvalinka a předseda ČRS MO Příbram Jaroslav Hadrava. 


Fotogalerie

Dodatek č. 1. k popisům MP revírů a VP platný od 1. 1. 2022 (viz. odkaz níže)

Otevírací doba

PO, ÚT, ČT- 8:00-13:30 

ST- 13:30-18:00 

Pátek je možno po telefonické domluvě. 

 Platit můžete i kartou. 

oprávnění k odlovu na vodních plochách v režimu rybníkářství,  můžete stahovat na webu středočeského rybářského svazu. 

Termíny přezkoušení uchazečů o první rybářský lístek v roce 2022 pátky od 15,30h v kanceláři MO Příbram

14.1., 28.1.,11.2., 25.2., 11.3., 25.3.,8.4.,22.4.,6.5.,

10.6., 30.6., 29.7., 26.8.,23.9.,

Dar do spolku 

Stejně jako minulý rok, tak i dnes příbramští rybáři darovali kapry Jana Puklová Havelková do spolku Radost příbramáčkům z.s. Děvčata připravují štědrovečerní večeři pro lidi bez domova, staré, opuštěné spoluobčany a nezapomínají na samoživitelky. Doufejme, že bude všem chutnat. 

Zarybnění rybníku Václav 24.10.200kg kapra, průměrná váha 3kg + 20kg lína o průměrné váze 0,5kg

Nový statut SÚS

Zarybnění rybníku Václav 9.10. 21 

úklid vysokopeckého rybníka

Dne 25.5. proběhl plánovaný úklid na revíru 411 060 Vysokopecký (Pecovák). Sešlo se nás 9 dospělých a 3 děti, slabší účast byla způsobena tím, že úklid proběhl v týdnu. Sebralo se z vypuštěného rybníku neuvěřitelných 27 pneumatik(většina uprostřed rybníku), neuvěřitelné množství plechovek od nápojů, PETky, rozbité sklo a igelitové pytlíky od čehokoliv. Část odpadků je od rybářů, druhá část od koupajících(okolo a pod molem), ale ty pneumatiky.... přerazil bych dotyčného....Děkuji všem kdo přišel a pomohl, hlavně dětem z našeho rybářského kroužku.

PRO INFORMACI ČLENŮM ČRS MO PŘÍBRAM O NÁBOROVÉ AKCI JEDNOHO Z ČLENŮ ČRS MO BOHUTÍN-------------------------------------------------------------------------TOHLE JSOU SLOVA PŘEDSEDY ČRS MO BOHUTÍN, která zveřejnil nedávno na FB: od vzniku organizace Rybáři MO Bohutín se odvedl obrovský kus práce a jsem velice rád a vděčný, že mám kolem sebe lidi, kteří to dělají srdcem nedělají nic pro peníze A TOHLE JE REALITA:   O NÁBOROVÉ AKCI JEDNOHO Z ČLENŮ ČRS MO BOHUTÍN------------  - Lživé informace šíří ve firmě Kovohutě a.s. jednotlivec (jméno dotyčného známe, ale záměrně neuvádíme) typu:- MO Příbram dluží ,,pražákům,, obrovské peníze, tak jim ,,pražáci,, zabavují revíry. Už jim vzali Drásov a teď jim museli kvůli velkému dluhu sebrat i Pecovák a Příbram už má jen Horní a Dolní Oboru- všechno vede Doležal a Doležalová a celý výbor v čele s Hadravou si hrabou do vlastní kapsy a tunelují organizaci- Poláček za 4 piva podepíše cokoliv- kde jsou potřeba 3 podpisy, tak si to podepisují sami- A proto je na všechny jmenované podáno trestní oznámení.- Na otázku kdo trestní oznámení podal, dotyčný nedokáže odpovědět. Takto probíhá nábor v Kovohutích průběžně od srpna 2020. Všechny tyto skutečnosti jsou lži a rádi všem členům na dotazy rádi odpovíme.

Jaroslav Hadrava - předseda 

Marek Cihelka - jednatel 

Petr Poláček - místopředseda 

V Příbrami 3.1.2021.

Všem členům ČRS MO PŘÍBRAM

rádi bychom vám touto cestou poskytli opět několik informací a vysvětlení stávajícího stavu, abyste byli informováni:

- ČRS MO Příbram jako organizace má nyní přes 1200 členů a v žádném případě nehodlá ukončit svoji činnost a pokud to někdo tuto lživou informaci rozšiřuje budou následovat právní kroky a podstoupení takovýchto lží orgánům činným v trestním řízení,

- Povolenky ÚSM Praha, které jste zvyklí v kanceláři kupovat, můžete tak činit i pro rok 2021

- Rybník Pecovák je stále v pronájmu ČRS MO PŘÍBRAM z.s., nic jsme neprodali, ani jsme nemohli, protože rybník máme ,,pouze,, v pronájmu(i po dobu rekonstrukce), takže smlouva trvá nadále.

Po skončení rekonstrukce, které má trvat 18měsíců, bude opět zarybněn dle zarybňovacího plánu ČRS SÚS z.s.

- konání mimořádné členské schůze se bohužel nepodařilo uskutečnit z důvodu vládních opatření spojených s covidem,

- dne 28.7.2020 se podařilo dohodnout a smlouvu o pronájmu bytových prostor s pí.Kristinou Jurdákovou podepsat

- podařilo se nám získat nový sportovní revír od obce Lhota u Příbramě, je to známý rybník Václav(411 982), veškeré informace najdete v popisu revíru(III. díl povolenky) využívat ho můžete od 1.1. 2021

- na získání dalších nových revírů i nadále intenzivně pracujeme

- na poslední členské schůzi jsme slíbili zeštíhlení výboru. I na tomto bodu jsme zapracovali a k dnešnímu dni byl zeštíhlen na 11 členů z původních 15-ti,

- v areálu byly vyměněny zámky ve společných prostorách, tím byl zamezen nekontrolovaný pohyb po areálu,

- byly nainstalován velmi kvalitní kamerový systém členem MO za cenu materiálu

- prostory v suterénu RD, které byly v hodně špatném stavu, byly vyklizeny a byly opraveny omítky a vymalováno,

- z jedné místnosti vznikla krásná klubovna pro děti a jejich kroužek, které si ho zaslouží, která může sloužit i Vám, pokud budete chtít, další prostory jsou určeny pro lovící četu, a techniku

- všemi uvedenými kroky a opatřeními se podařilo ušetřit přes 100.000,-Kč i přes to že jsme museli investovat do areálu nemalé prostředky,

- Kancelář - kancelář je tu pro Vás, nejen pro výdej povolenek ale i pro jakékoliv vaše dotazy a připomínky. Nesmíme opomenout ani velice dobrou dostupnost. Což v

jiných organizacích není úplně samozřejmostí. I když jak jistě všichni víte a spousta z vás již využila, kancelář je otevřená i mimo úřední hodiny po telefonické dohodě. Součástí výdeje povolenek v roce 2021 je možnost platit kartou -reagovali jsme tak na vaše požadavky na bezhotovostní platbu.

- Rybník Pecovák - (411 060) dne 14.11. 2020 proběhl výlov, bohužel bez přítomnosti veřejnosti. I kdyby nebyl nouzový stav, tak by to možné nebylo, v této době již byla celá hráz v režimu staveniště a vstup na staveniště je bohužel zakázán, výlov provedla zcela profesionálně ČRS MO Rožmitál pod Třemšínem, naše organizace měla za úkol technické zabezpečení. Výlov proběhl zcela bez problémů, o tom svědčí poděkování předsedy ČRS SÚS Dušana Hýbnera všem kdo se na výlovu podílel.

OPAKOVÁNÍ JE MATKA MOUDROSTI

- Povolenky - pokud budete mít zakoupenou územní povolenku ÚSMP (krajskou) můžete chytat na vodách ÚSMP, ta však neplatí na žádnou vodu SÚS, Příbram, Rožmitál pod Třemšínem, Březnice, Kozárovice, Hořovice, Jince a jejich okolí, tady všude jsou revíry, kde můžete lovit na územní (krajskou) povolenku, to samozřejmě není problém rybářů, kteří si kupují celosvazovou povolenku.

- Revíry - rybník Václav(411 982) Lhota u Příbramě, Stržený (411 984) Milín, Drozďák (411 060) Vysoká Pec, Kamýk (411 503), Nový (411 061) Jince, Mastník1(411 062), Jelito (411 994), Skalice 3 (411 083), Sklalice 4 (411 084), Sázka (411 136)Březnice, Kozárovické nádrže (411 108), Červený potok 3(Záskalská nádrž 411 014) Litavka 2 (411 059), není to málo revírů, kam můžete s územní (krajskou) povolenkou ve středočeském kraji.

V Příbrami 1.1. 2021

Marek Cihelka - jednatel

Jaroslav Hadrava - předseda

Petr Poláček - místopředseda


Z důvodu ochrany majetku ČRS, z.s., MO Příbram byly v areálu nainstalovány bezpečnostní kamery a prostor je monitorován.

Od 28.09.2020 se chystá vypouštění Vysokopeckého rybníka v Bohutíně z důvodu následné rekonstrukce hráze. Celou situaci výrazně komplikuje skutečnost, že v nádrži a přilehlých partiích Litavky již dlouhodobě registrujeme populaci nepůvodního invazního druhu raka - raka pruhovaného. V daném případě se jedná navíc o populaci prokazatelně nakaženou onemocněním, smrtelným pro naše původní druhy raků - tzv. račím morem. V roce 2011 díky tomu již vyhynula početná populace raka říčního v místním lesoparku.

Protože bývá zvykem, že pokud se při vypouštění nádrže objeví raci, jsou veřejností často živelně zachraňováni a roznášeni po širokém okolí, je třeba na tomto místě důrazně upozornit na skutečnost, že v případě Vysokopeckého rybníka by to znamenalo zavlečení račího moru na všechny lokality, kam by k přenosu došlo a s tím spojenou katastrofu pro původní druhy raků, které se v okolních tocích stále vyskytují (račí mor je pro ně v podstatě 100 % letální). Stejně, jako se samotnými raky, lze račí mor na jiné lokality zavléci i např. na holinkách či rybářském vybavení či s rybami a jinými vodními živočichy.

Z tohoto důvodu je třeba důsledně dodržovat zákaz vstupu do prostoru nádrže při jejím vypouštění i po celou dobu stavby a zákaz přenosu jakýchkoliv vodních živočichů z Vysokopeckého rybníka na jiné lokality. Celá situace je pod kontrolou odborného biologického dozoru stavby, který zajistí např. záchranu populace místní populace zvláště chráněné škeble rybničné (odlov a přenos na lokality, kde se račí mor již stejně vyskytuje).

Rádi bychom touto cestou požádali sportovní rybáře jak o dodržování potřebných opatření tak pokud možno o součinnost ve formě šíření této důležité informace ve svém okolí.

Mgr. David Fischer

biologický dozor stavby