https://www.rybsvaz.cz/beta/index.php?page=test_rybarskych_znalosti&lang=cz&web_menu_id=35

LRU MUŠKA - KP a divize 2023

23.10.2023

Dne 22. 10. 2023 proběhly závody Krajského přeboru a divize v mušce.

Závody se konaly na Líhni Liběchov na rybníku Boží Voda. Na tomto pěkném a poměrně novém revíru nedaleko Mělníka se letos konalo několik pohárových závodů včetně MiČR v jezerním muškaření.

Závody pořádal MO ČRS Mělník a pořadatelem byl Marek Macholda. Oba závody proběhly pod záštitou garanta Pavla Rákosníka.

Dopolední počasí bylo trochu uplakané, po obědě však vylezlo sluníčko a byl krásný podzimní den.

Krajského přeboru se zúčastnilo celkem 18 závodníků. Závod probíhal převážně ze zakotvených lodí, na břehu byla vytyčena 4 místa. V každém kole proběhla jedna rotace, kdy si lodě vyměnily stanoviště a někteří závodníci šli v rámci rotace chytat ze břehu. Závod proběhl ve třech kolech. Celkem se chytilo 120 ryb, převážně pstruhů duhových. Chyceno bylo i několik potočáků a několik bílých ryb.
Výsledky Krajského přeboru:

1. Vítek MAREK
2. Luboš HRABEC
3. Ivan VANČURA

Divizních závodů se zúčastnila 4 družstva – dvě družstva MO Příbram, družstvo MO Mělník a družstvo MO Brandýs nad Labem. Závod proběhl jako břehový ve třech kolech. Ze břehu se chytalo podstatně méně ryb, než z lodí. Celkem bylo chyceno 35 ryb převážně pstruhů duhových. Po třech kolech a sečtení výsledků vyhrálo družstvo MO Brandýs nad Labem, které si svým výkonem vybojovalo postup do II. ligy.
Výsledky divizního závodu:

1. MO Brandýs nad Labem
2. MO Příbram "A"
3. MO Příbram "B"
4. MO Mělník

Věřím, že si závody všichni užili a všem umístěným patří velká gratulace.

Závěrem bych chtěl poděkovat organizátorům, kteří oba závody připravili. Celková organizace i catering v podobě ranní polévky a odpoledního guláše neměl chybu. 

Petrův Zdar
Ivan Vančura