https://www.rybsvaz.cz/beta/index.php?page=test_rybarskych_znalosti&lang=cz&web_menu_id=35

Dětské náborové závody v RT

02.03.2024

Sobotní "Dětské náborové závody v rybolovné technice" přilákaly do Příbrami celkem 52 závodníků.

Závodníky z Frýdlantu nebo Pelhřimova velká dojezdová vzdálenost do Příbrami neodradila, a tak svými počty doplnily nabité závodní pole. Pořadatel akce Petr Poláček seznámil závodníky s pravidly a jednotlivými disciplínami. Soutěžilo se v disciplínách arenberg a skish zátěž. Závodníci byli rozděleni celkem do 5 skupin. Atmosféra samotných závodů probíhala v přátelském, avšak soutěživém duchu. Během celého dne bylo pro všechny účastníky zajištěno občerstvení ve formě párků, sušenek, limonád nebo kávy.

Letošní ročník byl obohacen o kategorii "ZAČÁTEČNÍCI", která nás překvapila svými výsledky. Vítězem se stal Chodora Pavel (Zdíkov), na druhém místě byla Huttrová Amálie (Rožmitál pod Třemšínem) a třetí místo obsadila Hadová Viktorie (Zdíkov).

V kategorii "mladší žáci 2012 a mladší" vyhrál Kříž Kryštov (Pelhřimov), druhé místo obsadil Kůrka Luděk (Pelhřimov), na třetím místě skončil Hlaváč Marek (Mladá Boleslav).

Kategorii "žáci 2009-2011" vyhrál Boroš Adam (Vimperk), na druhém místě byl Šimek Martin (Zdíkov) a třetí se umístil Trázník Dan (Příbram).

V kategorii "žákyně 2009-2011" řádil tým z Frýdlantu. Na prvním místě Průšová Markéta, druhé místo obsadila Čabanová Eva a na třetím místě skončila Modráčková Barbora (závodnice Frýdlant).

V kategorii "junioři 2006-2008" jsme mohli vidět velice zkušené závodníky a závodnice. První místo Čížek Michal (Příbram), druhé místo Farský Jaromír (Frýdlant), třetí místo Klapsiová Tereza (Stachy).

Bonusovou kategorii byla soutěž týmů. Hodnotily se výsledky čtyř nejlepších závodníků / závodnic napříč všemi kategoriemi. Celkovým vítězem se stala Příbram (1081 bodů), druhé místo obsadil Frýdlant (970 bodů) a na třetím místě se umístil tým z Pelhřimova (935 bodů).

Vyhlášení výsledků se zhostil starosta města Příbram Jan Konvalinka společně s vedoucím odboru mládeže ČRS Středočeského územního svazu Jiřím Eichlerem. Oba pánové poděkovali všem účastníkům a pořadatelům akce a následně předali ceny jednotlivým vítězům.

V rámci vyhlašovacího ceremoniálu předal Jiří Eichler ocenění skokana roku rybářskému kroužku "LIPÁNCI". Toto ocenění uděluje odbor mládeže ČRS SÚS za celoroční práci dětí a vedoucích rybářských kroužků. Velice si tohoto ocenění vážíme a budeme se to všem snažit vrátit formou dětské radosti a spokojenosti nejen u vody.

V neposlední řadě děkujeme všem sponzorům závodů, kterými byli Středočeský územní svaz, Infinity Baits, FishCom, Český partikl a Rybářské potřeby u Plavala.

MO Příbram