https://www.rybsvaz.cz/beta/index.php?page=test_rybarskych_znalosti&lang=cz&web_menu_id=35

Dětské náborové rybářské závody

15.10.2023

Nedělní chladné počasí neodradilo 46 dětí od Dětských náborových rybářských závodů, které proběhly na Hořejší Oboře v Příbrami.

Návštěva a účast závodníků sousedních organizací, především MO Rožmitál pod Třemšínem a MO Březnice, vykouzlila suprovou atmosféru. Nové tváře nám zase napovídají, že zájem o rybaření neupadá. Troufám si říct, že jsme se právě v neděli potkali s budoucím reprezentantem LRU.

Celkem bylo uloveno 382 kusů ryb. Převážně se jednalo o kapra obecného. Mezi úlovky nechyběl také amur, lín nebo okoun. Závod byl podle věku rozdělen do třech kategorií.
Nejpočetnější kategorií "mladší žáci 2011+" vyhrál Štěpán Chrt, na druhém místě byl Matyáš David a třetí místo obsadil Ondřej Válka.
V kategorii "starší žáci 2008 - 2010" vyhrál Radek Kasík, druhé místo obsadil Petr Motejzlík, na třetím místě skončil Samuel Koplík.
Kategorie "junioři 2007 a starší" vyhrál Vojta Kočárek, na druhém místě byl Matěj Zaňka a třetí se umístil Šimon Kolář.
Celkovým vítězem napříč všemi kategoriemi se stal Vojta Kočárek, druhé místo obsadil Štěpán Zaňka a na třetím místě skončil Matyáš David.
Největší rybou závodu byl kapr o délce 67cm, kterého vytáhl Štěpán Chrt.

Obrovské díky patří všem pořadatelům z MO Příbram, rozhodčím a Karolíně Skalické, která nám zpříjemnila celý den nejen svým úsměvem, ale i občerstvením v podobě teplého čaje, kávy nebo párků. Dále pak všem závodníkům, rodičům nebo pouhým kolemjdoucím, kteří fandili a podporovali závodníky potleskem a údivem z úlovků.
V neposlední řadě děkujeme všem sponzorům závodů, kterými byli Středočeský územní svaz, město Příbram, Infinity Baits, FishCom, Český partikl a Blatenská ryba.

Jindřich Kabeláč